top of page

KLÁNOVICKÝ 1/2MARATON

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ PŘEDZÁVODNÍ INFORMACE

Už zbývá jen pár dní a sejdeme se v Klánovicích na třetím ročníku Klánovického terénního 1/2Maratonu. Co tě v neděli všechno čeká?

VEŠKERÉ INFORMACE NAJDEŠ NA STRÁNCE PROPOZICE 

Dětské závody, Canicross, 10 a 21 km 

Sportovní den jako vždy otevřou dětské závody, a to hned v 9:40 hod. Poběží se od 400m až po 2 km. Budeme rádi, když přijdeš včas a podpoříš začínající atlety na trati. Máme i kategorii pro nejmenší do 6 let – start v 14:50 a trasa nekompromisních 60m:) Poběží i Tvé dítě?
 
Následuje Canicross, neboli běh se psem. V 10:45 vyběhne na pětikilometrovou trasu první skupina 10 běžců se psy, další skupiny budou následovat každou minutu.
 

Start 10km a 1/2Maratonu je ODDĚLENÝ. Pro desítkáře je připraven start v 11:50 (řadí se a vybíhají k lesu), půlmaratonci vyběhnou v pravé poledne (vybíhají druhým směrem než 10km závod). Trasa je jednokolová a převýšení na 1/2Maratonu je pouze 120m.

Start bude rozdělen dle výkonnosti pro 1/2Maraton do 3 koridorů (A-B-C) a pro 10Km do 2 (A,B) dle předpokládaných časů, písmeno najdeš na startovním čísle.

 

Vyzvedni si číslo už v sobotu, vyvaruj se stresu 

Jako dopravu do Klánovic doporučujeme využít vlakové spojení (ideálně v neděli vlakem v 9:08 ze stanice Praha - Masarykovo nádraží do stanice Praha - Klánovice), příp. autobus (221 / 303) z Černého mostu na zastávku Smržovská, a to z důvodu omezené kapacity parkování. Obě zastávky jsou v dochozí vzdálenosti od místa startu a trasa bude značena. V případě příjezdu autem prosím RESPEKTUJTE DOPRAVNÍ ZNAČENÍ a parkujte rozumně. Věnujte pozornost zákazům zastavení, obytné zóně (např ulice Mechovka, kde je možné parkovat pouze na vyzvačených místech). Zaparkovat se dá u nádraží nebo v přilehlých ulicích. Pozor na zákazy zastavení kvůli rekonstrukci plynovodu..raději nechte auto doma, dorazte vlakem a po závodě si dejte zasloužené pivko :)
 
Vyzvednout své číslo je možné už
v sobotu 21. 10. od 16:00 do 20:00. V neděli se registrace otevírá v 7:30 hod a nachází se ve sportovní hale u základní školy, své startovní číslo si můžeš vyzvednout nejpozději do 11:00, děti do 9:00. Kvůli mase lidí doraz do 10:00. Výdej bude řazen dle příjmení – najdi si svoji sekci. Své startovní číslo najdeš i ve startovce. Na registraci se prokaž dokladem totožnosti a mailem, stačí v telefonu. Pokud vyzvedáváš číslo kamaráda, vezmi jeho mail a kopii dokladu. Kapacita je naplněna, nové registrace (kromě dětských závodů) nebudou možné. Změna registrace (např. změna trasy či přeregistrace na jiného závodníka) je možná do čtvrtka 19. 10. elektronicky za poplatek 100Kč. Na místě pak bude možná do 9:00.

K převléknutí využij připravené šatny a věci si pak ulož do úschovny zavazadel. Můžeš se také nechat namasírovat, i proto přijď s předstihem. Po závodě se můžeš také osprchovat. Těšit se můžeš i na koncert kapely Free Ride nebo povídání René Kujana, který mimo jiné přeběhl 2 x Island na podporu vozíčkářů. Součástí startovného je úrazové pojištění od hlavního partnera Pojišťovny VZP.

 

 

Občerstvení na trati i v zázemí 

Občerstvovačky budou Na 1/2Maratonu 5x + v cíli (cca 6*, 10*, 13, 16*, 18,5km* + cíl*), na 10Km 3x + cíl (cca 3, 6*, 8km + cíl*). K dispozici bude pramenitá voda Rajec a na vybraných (označeny *) banány, tyčinky a Isostar iontový nápoj, v cíli koláče. Hlady neumře ani tvůj doprovod, stánky s občerstvením a kavárna bude připravena v zázemí. Tam najdeš také stánky našich partnerů, nezapomeň je obejít a využít jejich akční nabídky. Program je pestrý a zabaví celou tvoji rodinu. Vyhlášení vítězů a tomboly je v 15:00.
 
Více informací o propozicích a programu na webu www.klanovickypulmaraton.cz.

Aktuální novinky sleduj na facebookové události

Těšíme se v neděli na viděnou,

Organizační tým Tři pro zdraví

bottom of page