top of page

Klánovický 1/2Maraton je nucen přesunout závod na náhradní termín 15.11.

Snažili jsme se, hledali všechny možné i pár nemožných řešení, ale nejde to. 
Už přípravy, kdy se opatření měnila častěji, než apoštolové na Orloji, nám daly řádně zabrat. Současný nouzový stav a s ním přijatá opatření, která budou platit i v neděli 18.10., vystavily 6.ročníku stopku. My se ale nedáme!

 

Jsme parta Tři pro zdraví (nebo také 3+), od roku 2007 pořádáme v Klánovickém lese a okolí sportovní akce. Máme to tu rádi a cílem Klánovického 1/2Maratonu od počátku bylo provést vás největším pražským lesem. Místem, kam sami chodíme běhat a kde to máme rádi. Po trase, která je s minimálním převýšením, v kulisách krásně zbarvených stromů a kde se dá zaběhnout skvělý čas pro profíky i naprosté amatéry. Pořádáním závodu chceme motivovat k pohybu a pravidelnému tréninku.


V původním termínu však v letošním roce není kvůli vládním opatřením a zákazu hromadných akcí nad 20 lidí technicky a legálně možné uspořádat akci tohoto typu. I varianta s postupnými starty by mohla být brána jako obcházení nařízení, což rozhodně nechceme. Cílem je udělat závod, který si užijí závodníci, organizátoři a dobrovolníci a zároveň bude pro všechny zúčastněné bezpečný.


Nelehké rozhodování v době, kdy máme spoustu věcí na závod vyrobených, vyřízená povolení na konkrétní datum, domluvené dobrovolníky (na organizaci se podílí v den závodu okolo 150 lidí), utraceno velké množství nákladů, strávených stovky hodin času. Měli jsme přichystaných mnoho variant, aby závod mohl proběhnout bezpečně: jiné místo startu, upravený harmonogram, zázemí kompletně přesunuto ven, nakoupeny jednorázové roušky pro závodníky, dezinfekce, oddělené registrace i úschovny, intervalové starty, dokonce i náhradního ředitele závodu v případě karantény toho původního.


Jak dál? Náhradní termín 15.11. a možnost proběhnutí trasy


Během víkendu 17. - 18. 10. naznačíme trasu 1/2M, 10 km + uděláme segmenty na „Stravě“.Podrobnosti upřesníme – cílem nebude organizované shromažďování, ale možnost zúročit formu, kterou jste směřovali ke konkrétnímu datu a poměřit se, byť virtuálně, s ostatními.


Pro závod jsme stanovili náhradní termín na neděli 15. listopadu - týká se i canicrossu. Pevně věříme, že se situace  zlepší a bude povoleno pořádat akce na čerstvém vzduchu v přírodě. Je dost možné, že akce neproběhne ve 100 % podobě, na jakou jste zvyklí z minulých let, rádi bychom ale zachovali tradici závodu, na který se těšíte.
Jaké jsou možnosti, pokud vám nevyhovuje nový termín:

 

  • Bezplatný převod na jiného účastníka (v přeregistračním formuláři na webu závodu, možné až do 11.11.)

  • Žádost o převod registrace na příští ročník 2021 – nutno vyplnit do 25.10.

  • Poskytnutí příspěvku ve výši startovného na podporu financování organizace sportovních aktivit 3+ zakoupení čelenky s logem závodu a dřevěné ručně vyráběné medaile odeslané na Vaši adresu.

  • Žádost o vrácení startovného – bylo možné požádat do 18.10.

  • V případě neúčasti na canicrossovém závodě vám bude vráceno plné startovné. Ohledně canicrossového závodu kontaktujte Kamilu Šrolerovou: srokam@centrum.cz


Registrovaným závodníkům odešleme během pár dní email s formulářem – prosíme, aby jej vyplnili jen ti, kterým nevyhovuje náhradní termín nebo se rozhodnou nás podpořit. Jinak je startovné automaticky převedeno na náhradní termín 15.11. 


Upřímně by pro nás varianta vrácení veškerého startovného, dotací a dalších příspěvků znamenala pravděpodobně konec sdružení a možnosti do budoucna pořádat další akce 3+ v Klánovickém lese a okolí.  
 

Pro komunikaci využijte email klanovickypulmaraton@seznam.cz a prosíme o strpení, pokud neodpovíme hned.
Buďte zdrávi, pravidelně trénujte a sportujte a budeme se těšit na startu 15. listopadu v Klánovicích.

 

Ondřej Brouček
Ředitel závodu

image0.jpeg
bottom of page