top of page

KLÁNOVICKÝ 1/2MARATON

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ PŘEDZÁVODNÍ INFORMACE

Už zbývá jen pár dní a sejdeme se v Klánovicích na třetím ročníku Klánovického terénního 1/2Maratonu. Co tě v neděli všechno čeká?

ENGLISH INFO

VEŠKERÉ INFORMACE NAJDEŠ NA STRÁNCE PROPOZICE 

 

SVÉ STARTOVNÍ ČÍSLO NAJDEŠ VE STARTOVCE DOSPĚLÍ popř DĚTI 

Dětské závody, Canicross, 10 a 21 km 

Sportovní den jako vždy otevřou dětské závody, a to hned v 10:00 hod. Kapacita se brzy naplní - registrace na místě pouze v sobotu. Poběží se od 400m až po 2 km. Budeme rádi, když přijdeš včas a podpoříš začínající atlety na trati. Máme i kategorii pro nejmenší do 6 let – start v 14:50 a trasa nekompromisních 60m:) Poběží i Tvé dítě?
 
Následuje Canicross, neboli běh se psem. V 11:00 vyběhne na pětikilometrovou trasu první skupina 10 běžců se psy, další skupiny budou následovat každou minutu. Víte, že nejrychlejší dají 5km trasu okolo 13minut? To stojí za shlédnutí!
 

Start 10km a 1/2Maratonu je ODDĚLENÝ.

Pro 10km běžce je připraven start ve 12:05 (řadí se a vybíhají stejným směrem jako dětské závody).
Start 1/2Maratonu (a první členové štafety) vyběhnou ve 12:30 (vybíhají druhým směrem než 10km závod). Trasa je jednokolová a převýšení na 1/2Maratonu je pouze 120m. Při suchém počasí doporučujeme silniční obuv. Případně využijte testovací boty na stánku Salomon. Nově je trasa oficiálně změřena a certifikována - těš se tak na přesných 21,0975km:)

Start bude rozdělen dle výkonnosti pro 1/2Maraton a štafetu do 3 koridorů (A-B-C) a pro 10Km do 2 (A,B) dle předpokládaných časů, písmeno najdeš na startovním čísle.

 

Vyzvedni si číslo už v sobotu, vyvaruj se stresu 

Jako dopravu do Klánovic doporučujeme využít vlakové spojení ze stanice Praha - Masarykovo nádraží do stanice Praha - Klánovice, příp. autobus (221 / 303) z Černého mostu na zastávku Smržovská, a to z důvodu omezené kapacity parkování. Obě zastávky jsou v dochozí vzdálenosti od místa startu a trasa bude značena. V případě příjezdu autem využijte značená parkoviště, kam Vás navede navigace a na místě pořadatelé. Z parkovacích ploch je to na start závodu do 10 minut pěšky. Prosíme RESPEKTUJTE DOPRAVNÍ ZNAČENÍ a neparkujte na místech, kde to není možné..raději ale nechte auto doma, přijeďte vlakem a po závodě si dejte zasloužené pivko :)
 
Vyzvednout své číslo je možné už
v sobotu 14. 10. od 16:00 do 19:00. V neděli se registrace otevírá v 7:30 hod a nachází se ve sportovní hale u základní školy, své startovní číslo si můžeš vyzvednout nejpozději do 11:00, děti do 9:15. Doporučujeme dorazit raději do 10:00. Výdej bude řazen dle příjmení – najdi si svoji sekci. Své startovní číslo najdeš i ve startovce. Na registraci se prokaž dokladem totožnosti a mailem, stačí v telefonu. Pokud vyzvedáváš číslo kamaráda, vezmi jeho mail a kopii dokladu. Změna registrace (např. změna trasy či přeregistrace na jiného závodníka) je možná na místě za poplatek 250Kč a to v sobotu, v neděli jen do 9:00.

Nové registrace na 10km, štafetu a 1/2Maraton jsou na místě také možné - ale nejpozději 2h před startem závodu.

K převléknutí využij připravené šatny a věci si pak ulož do úschovny zavazadel.

 

 

Občerstvení na trati i v zázemí

Občerstvovačky budou na 1/2Maratonu 5x + v cíli (cca 6, 10, 13, 16, 18,5km + cíl), na 10Km 3x + cíl (cca 3, 6, 8km + cíl). K dispozici bude pramenitá voda Rajec, iontový nápoj, tyčinky Lifebar, banány, sušené ovoce a sůl, v cíli koláče a pro bezlepkáře na vyžádání kokosky:) Hlady neumře ani tvůj doprovod, stánky s občerstvením a kavárna bude připravena v zázemí. Tam najdeš také stánky našich partnerů, nezapomeň je obejít a využít jejich akční nabídky. Program je pestrý a zabaví celou Tvoji rodinu. Vyhlášení vítězů a tomboly je cca v 15:15.

Doprovodný program

Těš se na:

 • Testování bot Salomon

 • Stánek s lokální kryoterapií

 • Masáže od Palestry

 • Besedu s Jiřím Ježkem

 • Občerstvení od restaurace Bazar

 • Koncert kapely Freeride

 • Hry Cornhole, Pukec a další, ukázku ropeskippingu

 • Stánky Salomon, Lifefood, GS Condro, Eleven, R2, Kryorestart či Astra Klánovice

 • Závod dětí do 6 let

 • Losování tomboly (třeba o poukaz na půjčení obytného vozu za 10.000Kč, spacák od Warmpeace a další)

 • A nezapomeneme na koláče v cíli:)


Více informací o propozicích a programu na webu www.klanovickypulmaraton.cz
 

Aktuální novinky sleduj na facebookové události
 

Těšíme se v neděli na viděnou,
 

Organizační tým Tři pro zdraví

bottom of page